Aktualności

Leczenie osoczem bogatopłytkowym

Osocze bogatopłytkowe (z ang. PRP – Platelet Rich Plasma) jest koncentratem płytek krwi, zawierającym czynniki wzrostu oraz białka, które inicjują procesy naprawcze w organizmie.

Ból kolan przy zginaniu – co to może być?

Ból kolana może dotknąć osoby w każdym wieku, niezależnie od stopnia aktywności fizycznej. Ze względu na swoją budowę, stawy kolanowe są często narażone na różnego rodzaju kontuzje czy schorzenia.

Komórki macierzyste w leczeniu kolana

Komórki macierzyste to niewyspecjalizowane i niedojrzałe komórki ludzkiego organizmu. Mogą dzielić się wielokrotnie, tworząc po podziale główną komórkę macierzystę oraz wyspecjalizowaną potomną.

Najlepsze ćwiczenia na zdrowe kolana

Kolana są jednymi z najbardziej narażonych na urazy stawami ustroju. Często ulegają różnym kontuzjom, zwłaszcza u osób aktywnych sportowo bądź pracujacych fizyczne.

ĆWICZENIA

Jak pływanie wpływa na stawy kolanowe?

Pływanie to znakomita forma rekreacji, ponieważ angażuje większość mięśni. Ta aktywność przynosi same korzyści – pomaga utrzymać kondycję fizyczną i dobre samopoczucie oraz wzmacnia stawy.

PRZYGOTOWANIA

Jak biegać, aby jak najmniej obciążać kolana?

Bieganie może być czystą przyjemnością. Niestety, jeżeli trenujemy w niewłaściwy sposób, z czasem pojawią się kontuzje, w tym stawów kolanowych. Zatem jak biegać, aby jak najmniej obciążać kolana?

PRZYGOTOWANIA

Uszkodzenie torebki stawowej w kolanie

Torebka stawowa jest jednym z najważniejszych elementów kolana. Mimo że jest bardzo elastyczna, to można ulec uszkodzeniu podczas każdego nadmiernego ruchu w obrębie stawu.

Przebieg artroskopii stawu kolanowego

​Artroskopia stawu kolanowego to małoinwazyjny zabieg operacyjny pozwalający na diagnostykę oraz leczenie kolana.

Przygotowanie do zabiegu

Przygotowanie do zabiegu rozpoczyna się najczęściej kilka dni przed przyjęciem na oddział.

PRZYGOTOWANIA

Blokada ortopedyczna – czym jest i jakie ma zastosowanie?

Blokada ortopedyczna to nic innego, jak iniekcja substancji sterydowej. Jej zadaniem jest natychmiastowe i całkowite wyeliminowanie stanu zapalnego, a co za tym idzie, dolegliwości bólowych.

Pierwsza pomoc w przypadku urazu kolana

Uraz stawu kolanowego może przytrafić się każdemu i każdym momencie. W przypadku naciągnięcia, naderwania czy zerwania mięśnia pierwsza pomoc nie tylko zmniejszy, ale też zapobiegnie powikłaniom

ĆWICZENIA

Dlaczego należy ćwiczyć jesienią i zimą?

Późna jesień i zima to taki czas, kiedy na treningi wychodzimy jakby mniej chętnie. Warto jednak przemóc się i chociaż trzy razy w tygodniu znaleźć czas na aktywność fizyczną.