Aktualności z kategorii 'Przygotowania'

Kolana a maraton – jaki wpływ na stawy mają biegi długodystansowe?

Staw kolanowy jest najbardziej obciążanym stawem w ludzkim organizmie. Z tego powodu, trenując biegi długodystansowe należy mieć na uwadze kilka zasad, które pozwolą uniknąć kontuzji.

PRZYGOTOWANIA

Jak pływanie wpływa na stawy kolanowe?

Pływanie to znakomita forma rekreacji, ponieważ angażuje większość mięśni. Ta aktywność przynosi same korzyści – pomaga utrzymać kondycję fizyczną i dobre samopoczucie oraz wzmacnia stawy.

PRZYGOTOWANIA

Jak biegać, aby jak najmniej obciążać kolana?

Bieganie może być czystą przyjemnością. Niestety, jeżeli trenujemy w niewłaściwy sposób, z czasem pojawią się kontuzje, w tym stawów kolanowych. Zatem jak biegać, aby jak najmniej obciążać kolana?

PRZYGOTOWANIA

Przygotowanie do zabiegu

Przygotowanie do zabiegu rozpoczyna się najczęściej kilka dni przed przyjęciem na oddział.

PRZYGOTOWANIA

Jak dbać o stawy kolanowe?

Nie od dziś wiadomo, że wszystkie organy i części naszego ciała po pewnym czasie ulegają większemu lub mniejszemu zużyciu. Sekretem ich dobrej kondycji jest odpowiednia troska.

PRZYGOTOWANIA

Aktywność fizyczna latem. Część 1

Lato w pełni, więc należy korzystać z niego w pełni. Należy jednak pamiętać, żeby nasza aktywność zawsze była rozważna i przemyślana. Szkoda wakacji na leczenie kontuzji :)

PRZYGOTOWANIA

Przygotowanie do wiosennych treningów

Za oknem słońce grzeje, temperatura też całkiem przyjemna. Czas ruszyć się z kanapy. W końcu treningi na świeżym powietrzu to najlepsze co może nas spotkać.

PRZYGOTOWANIA

Dekalog narciarza

Sezon narciarski w pełni. Jeszcze przez ponad miesiąc godzinami będziecie szusować po białym puchu. Ale wiadomo, jak każdy sport, także narty niosą za sobą ryzyko kontuzji. Dlatego poniżej znajdziecie

PRZYGOTOWANIA

Przygotowanie do sezonu narciarskiego

Aby sezon nie zakończył się po kilku zjazdach, przed wyruszeniem na zimowe szaleństwa należy się do nich odpowiednio przygotować.

PRZYGOTOWANIA, ĆW...